Reklama

Obronić Kościół przed pedofilią

Obronić Kościół przed pedofilią

06.05.2008
Czyta się kilka minut
Przyznam, że gdy mój współbrat o. Marcin Mogielski opowiadał mi, że zetknął się ze sprawą molestowania nieletnich chłopców przez księdza, nie zainteresowałem się tą sprawą. Potraktowałem ją jako jeden z wielu problemów, z którymi borykają się duszpasterze.
K

Kiedy jednak informacja o niej pojawiła się na forum publicznym, gdy wywołała reakcję biskupa, gdy usłyszałem, że największym problemem są w tym wypadku media, które atakują Kościół, zacząłem się rozglądać wokół siebie i coraz bardziej uświadamiać powszechną niefrasobliwość.

Gdy rozmawialiśmy z braćmi w klasztorze, okazało się, że niektórzy z nas mieli do czynienia w konfesjonale ze spowiadającymi się z pedofilii, których pouczyli i rozgrzeszyli, nie sugerując ani leczenia, ani oddania się w ręce przedstawicieli prawa. W opowieściach ludzi świeckich powtarzał się wątek podejrzewania konkretnych osób o pedofilię połączony z zażenowaniem i przekonaniem, że lepiej tej sprawy nie ruszać, bo fałszywym oskarżeniem można kogoś skrzywdzić.

Po tym jak o. Marcin przyznał się, że był molestowany, znane mi wcześniej osoby odważyły się podzielić tym, co...

3123

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]