Reklama

Obraza sądu

Obraza sądu

03.07.2006
Czyta się kilka minut
Jarosław Kaczyński: "ewidentny dowód ciężkiego kryzysu sądownictwa; Kazimierz Marcinkiewicz: "draństwo, zabijanie człowieka, "manipulacja; Zyta Gilowska: "to haniebna decyzja, "sąd raczył sobie żartować. Takie słowa kierowali w ostatnich dniach pod adresem Sądu Apelacyjnego w Warszawie prominentni politycy obozu aktualnie Polską rządzącego. I przytoczenie tych gorszących wypowiedzi mogłoby wystarczyć za cały komentarz.
B

Bo przecież zgodnie z europejskim standardem to jedynie władza sądownicza zasługuje na to, aby dla "zagwarantowania jej powagi i bezstronności" ograniczyć swobodę wypowiedzi na jej temat. W oczywisty sposób odróżnia ją to od władzy ustawodawczej (parlament) i wykonawczej (rząd), którym taka szczególna ochrona nie służy. Przede wszystkim właśnie parlamentarzyści, ministrowie i premierzy powinni o tym pamiętać.

Wbrew nazwie swojej partii to właśnie przywódcy Prawa i Sprawiedliwości (o ich sojusznikach z LPR i Samoobrony nie wspominając) lubią demonstrować lekceważenie norm prawnych i obnosić się z zaskakującą ignorancją w tej dziedzinie. Nie przebierają w słowach, gdy mówią o sądach czy o Trybunale Konstytucyjnym.

Trzeba wyraźnie powiedzieć, że w sprawie Gilowskiej sąd postąpił prawidłowo. Zaś sama zainteresowana nie stawiła się na posiedzenie,...

1904

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]