Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

08.07.2013
Czyta się kilka minut
2 – 8 lipca 2013
K

Kanonizacje i encyklika. Watykan zapowiedział, że dwaj papieże, Jan Paweł II i Jan XXIII, zostaną wkrótce ogłoszeni świętymi. Nie wiadomo, czy uroczystość kanonizacyjna będzie wspólna – przedstawiciele Episkopatu Polski optują ponoć za rozdzieleniem ceremonii. Tymczasem dwaj inni papieże, Franciszek i Benedykt XVI, opublikowali encyklikę „Lumen fidei”, poświęconą wierze – podpisaną przez Franciszka, faktycznie napisaną przez Benedykta.

„Dobry” zamach stanu? Egipska armia wsparła manifestacje opozycji i wymusiła ustąpienie prezydenta Mohammeda Mursiego z Bractwa Muzułmańskiego. Kraj znalazł się jednak na krawędzi wojny domowej: zwolennicy Bractwa walczą z żołnierzami, konstytucja jest zawieszona, do czasu zapowiedzianych przez wojsko kolejnych wyborów na czele państwa stoi szef Trybunału Konstytucyjnego Adly Mansur, a jego zastępcą jest laureat...

5151

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]