Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

11.06.2013
Czyta się kilka minut
4 – 10 czerwca 2013
W

Wielki Brat. Amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego od kilku lat prowadzi program podsłuchu elektronicznego, pozwalający kontrolować aktywność osób korzystających z usług gigantów internetu, m.in. Microsoftu, Google’a, Skype’a, Apple’a i Facebooka. Informacji na temat zasięgu inwigilacji, obejmującej ponoć wszystko, co umieszczamy w sieci, dostarczył redakcjom „Washington Post” i „Guardiana” zbuntowany oficer wywiadu USA. Wcześniej „Guardian” ujawnił tajny nakaz sądowy dla jednej z amerykańskich sieci komórkowych, zobowiązujący ją do przekazywania Agencji Bezpieczeństwa Narodowego danych o rozmowach wszystkich swoich abonentów.

Turcja: bunt słabnie. Antyrządowe protesty, rozpoczęte po decyzji o likwidacji jednego z parków w Stambule, stają się mniej liczne. Premier Erdoğan wciąż mówi o „ekstremistach” i „prowokatorach”, ale wicepremier...

4885

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]