Reklama

O snach

O snach

17.09.2018
Czyta się kilka minut
Pośród wielu snów, które dręczą nas z racji zszarzenia starczego, jeden – jak zauważyliśmy – powtarzający się dość często, stał się niespodziewanie dla nas udziałem mas i to całkowicie nie we snach, lecz na jawie.
D

Dlatego też połączymy dziś tzw. refleksje o charakterze bardzo osobistym, umysłowym i zdrowotnym z naszymi stwardniałymi mniemaniami na tematy uniwersalne, w tym społeczne i polityczne.

Sen ów nosi roboczy, ale efektowny tytuł „Zjeść ciastko i mieć ciastko”. Dla Czytelnika mniej obeznanego z polskimi powiedzeniami, dla porządku, potrzebne jest tu krótkie objaśnienie. Oto treść owego snu oddana jest w stu procentach w jego tytule. Sen ten wypełnia zatem jedzenie ciastka, którego w ogóle ani na chwilę nie ubywa. Jest zatem – ów sen – dojmującym, by nie rzec: przerażającym, zaprzeczeniem fizyki, rozsądku, rzeczywistości, jest absurdalną wizualizacją możności jedzenia, zjedzenia i przy tym nieustannego mienia. Nie trzeba chyba dodawać, że jest to takoż gargantuiczna tortura o charakterze dietetycznym, niejako zemsta rozumu karmionego w dzień do przesytu treściami na temat zdrowia...

4212

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Obawiam się, ze pan Duda wraz z całym obozem rzadzacym mają nieco racji co do "wyimaginowanej", europejskiej wspólnoty wartości. Gdybyz takowa funkcjonowała, jej reakcja na polska grandę nie ograniczałaby się do pohukiwań panów Timmermansa i Verhofstadta, ale poszedłby wniosek o ukaranie politycznego troglodyty do Trybunału Sprawiedliwosci, nie mówiąc już o przykręceniu kurka z kasą i uruchomieniu "siódemki". Na razie skoncentrowano się na karaniu Węgier za zły stosunek do imigrantów. I podejrzewam, ze nie zadziałało tu wyłącznie sprzeniewierzenie się przez Orbana wartościom europejskim:))) A ze Polska przestała byc państwem prawa...kogo to obchodzi i komu to szkodzi w "wyimaginowanej wspólnocie"?

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]