Reklama

O napawaniu się

O napawaniu się

13.06.2007
Czyta się kilka minut
Na wniosek Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (poparty przez Komitety do spraw UNESCO Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej) sto pięćdziesiąta rocznica urodzin Josepha Conrada-Korzeniowskiego została wpisana do kalendarza rocznic UNESCO na 2007 rok.
P

Półmetek obchodów Roku Conrada w Polsce napawa mnie państwowotwórczym optymizmem. Rzecz rozpoczął 28 lutego br. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wygłaszając na Zamku Królewskim w Warszawie piękne przemówienie. Rzecz sfinalizował Minister Edukacji Narodowej, publikując 24 maja br. projekt rozporządzenia, w myśl którego dla twórczości Josepha Conrada nie ma miejsca w kanonie lektur szkolnych.

Obywatele! Nie dziwcie się, nie oburzajcie - starajcie się zrozumieć!

495

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]