Reklama

Ładowanie...

O napawaniu się

13.06.2007
Czyta się kilka minut
Na wniosek Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (poparty przez Komitety do spraw UNESCO Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej) sto pięćdziesiąta rocznica urodzin Josepha Conrada-Korzeniowskiego została wpisana do kalendarza rocznic UNESCO na 2007 rok.
P

Półmetek obchodów Roku Conrada w Polsce napawa mnie państwowotwórczym optymizmem. Rzecz rozpoczął 28 lutego br. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wygłaszając na Zamku Królewskim w Warszawie piękne przemówienie. Rzecz sfinalizował Minister Edukacji Narodowej, publikując 24 maja br. projekt rozporządzenia, w myśl którego dla twórczości Josepha Conrada nie ma miejsca w kanonie lektur szkolnych.

Obywatele! Nie dziwcie się, nie oburzajcie - starajcie się zrozumieć!

495

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]