Reklama

O męskości

O męskości

09.10.2018
Czyta się kilka minut
Wydaje się, że wreszcie nastała pełna zgoda w sprawie znormalizowania polskiej specyfiki konwersacyjnej.
P

Prawica ze sporym opóźnieniem, głośnym oświadczeniem Gospodarza, przyjęła ostatecznie, że normą każdej polskiej rozmowy, elementem podstawowym spotkań, też tych na najwyższym szczeblu, jest nieustanne przeklinanie. Nazywa on to męską rozmową, choćby takoż toczyła się ona w obecności i przy żywym udziale kobiet. Porozmawiamy sobie zatem dziś standardowo, po męsku, o rozmawianiu bądź przemawianiu.

Z początku warto zaznaczyć, że poziom rozmowy nie zależy od częstotliwości przekleństw, zależy rzecz jasna od argumentacji i zawartości informacji. Teoretycznie. Wysłuchanie opublikowanej ostatnio rozmowy obecnego prezesa Rady Ministrów pokazało, że zaiste argumentów i informacji ten człowiek ma maluśko i rzeczywiście jej najatrakcyjniejszym elementem było przeklinanie. Wydaje się, że z prywatnej – było nie było – pogaduchy wysokich urzędasów kraju tego można by zaczerpnąć jakieś...

4390

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

został już wykorzystany. Przez PiS. Dzięki nim (podsłuchom) wygrał wybory. Nie da się go wykorzystać drugi raz.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]