Reklama

Nowy kaznodzieja "Tygodnika"

Nowy kaznodzieja "Tygodnika"

27.11.2006
Czyta się kilka minut
Trzy lata minęły szybciej, niż się spodziewaliśmy: o. Paweł Kozacki zakończył w ubiegłym tygodniu cykl swoich cotygodniowych komentarzy do niedzielnych czytań. Dziękując mu serdecznie w imieniu własnym i Czytelników, witamy w tradycyjnym miejscu na drugiej stronie innego wieloletniego przyjaciela redakcji, augustianina o. Wiesława Dawidowskiego. Sylwetkę naszego nowego "kaznodziei publikujemy w najnowszym numerze TP.REDAKCJA.
W

Wejście na każdą ambonę oznacza dla księdza przyjęcie wielkiej odpowiedzialności, a cóż dopiero, gdy jest to ambona "Tygodnika Powszechnego". Przyjmując zaproszenie do cotygodniowych spotkań z Czytelnikami, mam świadomość podjęcia się niełatwego zadania. Najpierw dlatego, że w "Tygodniku" "słuchacz" jest wymagający. Następnie ze względu na pamięć o wielkich "Tygodnikowych" kaznodziejach przeszłości, dalekiej i bliskiej. Wreszcie istnieje odpowiedzialność za słowo pisane i mówione. To wszystko zobowiązuje.

W tym roku będziemy czytali, poza nielicznymi wyjątkami, Ewangelię wg św. Łukasza. Wbrew obiegowym opiniom nie jest ona łatwym tekstem. To pierwszy tom wielkiej epopei o rodzeniu się wiary Kościoła. Drugi stanowią Dzieje Apostolskie, całość zaś jest katechezą o sposobie, w jaki zbawienie i dar Ducha Świętego zaistniały przez pośrednictwo Jezusa w życiu...

1922

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]