Reklama

Nowa praktyka pokutna

Nowa praktyka pokutna

07.04.2014
Czyta się kilka minut
To trochę przygoda, trochę modlitwa i trochę sprawdzenie siebie – mówi „Tygodnikowi” Paweł Maniewski, uczestnik Ekstremalnej Drogi Krzyżowej z Wrocławia na górę Ślężę, która odbyła się w nocy z 4 na 5 kwietnia.
T

Trasa była bardzo wyczerpująca, gdyż wynosiła 52 km, a ostatnim odcinkiem było zdobycie Ślęży (wzniesienia o względnej wysokości 468 m). – Można z jednej strony doświadczyć granicy własnego organizmu, z drugiej: odkryć nowy kontekst dla modlitwy: polecam każdemu! – przekonuje 49-letni przedsiębiorca.
Pierwsza Ekstremalna Droga Krzyżowa zorganizowana została w 2009 r. – uczestnicy szli z Krakowa do Kalwarii Zebrzydowskiej. Jej inicjatorem był ks. Jacek Stryczek, pomysłodawca akcji „Szlachetna Paczka”. W tym roku przez Polskę przeszły 23 Ekstremalne Drogi Krzyżowe. Z roku na rok rośnie nie tylko ich liczba, ale także frekwencja – we wrocławskiej Drodze uczestniczyło blisko 500 osób (najstarszy z uczestników miał 64 lata). Nowa inicjatywa posiada stronę internetową: www.edk.org.pl.

835

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]