Reklama

Nowa droga Wenezueli

Nowa droga Wenezueli

13.12.2015
Czyta się kilka minut
Południowoamerykański kraj zrobił historyczny krok w kierunku powrotu do demokracji. W wyborach wygrała koalicja partii, które mają dość ideologii chavistów.
Prezydent Wenezueli Nicolás Maduro Fot. Domena publiczna
W

Wenezuelczycy żartują, że zmiana wyczuwalna była nawet w McDonaldach – w kraju jest około setki tych restauracji. Niemal rok temu, w styczniu, zrezygnowano ze sprzedaży sztandarowych frytek ziemniaczanych, bo osiągnęły wartość 133 dolarów! Ziemniaczane zastąpiono frytkami z manioku.

Kontrolowana przez socjalistów telewizja Telesur informowała wtedy, że sieć dołączyła do wojny gospodarczej przeciw prezydentowi Nicolásowi Maduro celem zniszczenia Wenezueli. Sam Maduro na oficjalne konto na Twitterze wrzucił historię z Japonii... o zębie znalezionym w zestawie McDonalda. – Absurd? W listopadzie frytki ziemniaczane wróciły, ale wciąż mało kogo na nie stać... – mówi niezależny dziennikarz z Wenezueli.

To śmiech przez łzy. Władza kontroluje ceny chleba, mleka i 40 innych produktów. Na rodzinę przypada jedna rolka papieru toaletowego miesięcznie. Zarazem w cenie puszki coca-...

5835

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]