Reklama

Ładowanie...

Non-fiction

21.09.2010
Czyta się kilka minut
W Warszawie zainaugurował działalność Instytut Reportażu. Inicjatywa śmiała, zwłaszcza że w prasie miejsca dla reportażu coraz mniej. Na tyłach Nowego Światu, przy ulicy Gałczyńskiego 7, otwarto kawiarnię z księgarnią.
M

Można tam zamówić doskonałą herbatę z kawałkami pomarańczy, a przy okazji wybrać coś ze stojących na półkach nowości. "Co państwo tu sprzedajecie?", zapytała jedna z pierwszych klientek. "Literaturę faktu", odpowiedział zgodnie z prawdą Mariusz Szczygieł. "A nie, to mnie nie interesuje", zasmuciła się starsza pani. "A co by panią interesowało? Jak mi pani powie co, to my to chętnie sprowadzimy", ożywił się dziennikarz. "Wie pan, ja to raczej lubię czytać prawdziwe historie, takie z życia...".

Instytut więc od początku ma pod górkę, bo musi przekonać czytelników, że prawda i non-fiction to nie są dwa różne światy. "Wszyscy o wszystkim mało wiemy", brzmi jego hasło - i to akurat jest prawda najprawdziwsza. Sokrates miałby dziś ułatwione zadanie. Czego się nie tknąć, człowiek czuje się ignorantem. Nosimy w głowach strzępy wiedzy na rozmaite tematy i rzadko...

4157

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny + KFF VOD 10
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10

Dostęp roczny + KFF VOD 10
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum + prezent: Karnet KFF VOD 10 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]