Reklama

Niezdrowe tłuszcze sankcyjne

Niezdrowe tłuszcze sankcyjne

06.11.2017
Czyta się kilka minut
W rosyjskiej przestrzeni publicznej jak mantra powtarzana jest teza, że zachodnie sankcje nie wyrządziły Rosji szkody. Ale zwykle zaraz potem pojawia się wezwanie, aby Zachód jednak je zniósł.
Z

Zazwyczaj pod koniec roku rozpisuje się konkursy na „coś tam roku”: jakieś znamienne, charakterystyczne wydarzenie, wypowiedź, wyrażenie itd. Gdyby w Rosji przeprowadzono konkurs na „słowo roku 2017”, powinno wygrać pojęcie „sankcje”. A jeszcze lepiej całe wyrażenie: „sankcje nam nie szkodzą”.

Nie ma bowiem dnia, aby słowo „sankcje” nie pojawiało się w licznych formach w doniesieniach rosyjskich agencji, w wypowiedziach polityków, artykułach prasowych, serwisach radiowych, wiadomościach telewizyjnych, programach publicystycznych itd. Akcent propagandowy położony jest na wykazanie, że sankcje to Zachód może sobie „darować”, bo one Rosji nie wyrządziły szkody, za to dla Zachodu stanowią bez mała śmiertelne zagrożenie. Mimo to zwykle zaraz w drugim zdaniu pojawia się wezwanie – przeczące wcześniejszemu wywodowi – aby sankcje znieść co prędzej, bo jednak trudno z nimi żyć.

...

3762

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]