Reklama

Niektóre priorytety Donalda Trumpa...

Niektóre priorytety Donalda Trumpa...

03.04.2017
Czyta się kilka minut
Fot. Evan Vucci / AP PHOTO / EAST NEWS
.

...oddalą Amerykę od europejskich zasad” – ostrzegała Federica Mogherini, szefowa unijnej dyplomacji, zaś przewodniczący KE Jean-Claude Juncker żartował niedawno, że jeśli nowy amerykański prezydent nie przestanie pochwalać Brexitu, to on sam poprze niepodległość Teksasu. Obawy związane z Trumpem oraz hasłem „Najpierw Ameryka” są jednak poważne, ponieważ przez ostatnie 70 lat pomyślność Europy i Stanów Zjednoczonych były ze sobą nierozerwalnie związane. Komisja Europejska zapowiada: niezależnie od polityki nowej administracji w Waszyngtonie Unia będzie trwać przy swoich wartościach. Na zdjęciu: spotkanie kanclerz Niemiec Angeli Merkel z prezydentem Trumpem, Biały Dom, 17 marca 2017 r.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]