Reklama

Niecierpliwe oskarżenie

Niecierpliwe oskarżenie

04.02.2013
Czyta się kilka minut
Czy polski Kościół rzeczywiście nie robi nic, aby walczyć z nadużyciami seksualnymi księży, a wymiar sprawiedliwości i prasa przymykają na nie oczy?
il. Mieczysław Wasilewski
E

Ekke Overbeek, holenderski dziennikarz od lat pracujący w naszym kraju, przygotował książkę, której nie udało się wydać żadnemu polskiemu autorowi. W „Lękajcie się!” oskarża Kościół o to, że ukrywa fakty w sprawie pedofilii w swoich szeregach – a nawet że zaprzecza istnieniu samego zjawiska.
Można było przypuszczać, że krytyczna wobec Kościoła publikacja dostanie się „w dwa ognie”: zaatakują ją media konserwatywne, a większość pozostałych zrobi z niej użytek sensacyjny. Stało się jednak tylko to drugie. Mało tego: do zarzutów od razu odniósł się Episkopat. I to rzeczowo.
DRUGI GROSS?
Dziennik „Polska. The Times” przedstawił Overbeeka jako „drugiego Jana Grossa”, który walczy z kolejnym społecznym tabu. „Newsweek Polska” napisał o nim jako prawdopodobnym „aktualnym wrogu publicznym nr 1 polskiego Kościoła katolickiego”. Sam autor przyznał w TOK FM: „...

9192

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]