Reklama

Niechciana miłość Elisy

Niechciana miłość Elisy

07.06.2021
Czyta się kilka minut
Do końca czerwca Europejczycy żyjący w Wielkiej Brytanii muszą zalegalizować swój pobyt. Niektórzy nawet nie wiedzą, że trzeba to zrobić. To niejedyny ich problem.
Obywateli państw Unii, którzy przylatują dziś do Wielkiej Brytanii, podczas odprawy granicznej może czekać przykra niespodzianka. Lotnisko Heathrow w Londynie, maj 2021 r. FOT. EYEPRESS / AFP / EAST NEWS
G

Giuseppe jest lekarzem, w Anglii mieszka od kilkunastu lat. Założył tu rodzinę, pracuje dla publicznej służby zdrowia. W tamtą sobotę, 17 kwietnia, wraz z paroletnią córką i powitalnymi balonikami czekał w hali przylotów londyńskiego lotniska Heathrow na Martę, 24-letnią krewną z Włoch. Nie zjawiła się. Później dowiedział się, że została zabrana do ośrodka deportacyjnego, bo uznano, że przyjechała do pracy.

Z powodu restrykcji wjazdowych związanych z epidemią każdy podróżny musi mieć powód, dla którego odwiedza Wyspy. Marta miała list od Giuseppego, w którym pisał, że będzie u nich mieszkać i pomoże w opiece nad dziećmi. Nieszczęśliwie użył zwrotu au pair oznaczającego zwykle płatną opiekunkę. Straż graniczna uznała, że praca dla rodziny, płatna czy nie, to praca, a żeby pracować, trzeba mieć wizę.

Marta jej nie miała. W środku nocy przewieziono ją do ośrodka...

10457

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]