Reklama

Niebezpieczne opioidy

Niebezpieczne opioidy

08.07.2019
Czyta się kilka minut
Nawet 130 osób umiera dziennie w USA na skutek przedawkowania opioidów (silnych leków przeciwbólowych).
STEPHANE DE SAKUTIN / AFP / EAST NEWS
J

Jednym z najczęściej nadużywanych jest Oxycontin, produkowany przez należącą do rodziny Sacklerów firmę Purdue Pharma. Procesy wytoczyły jej już prawie wszystkie stany USA. Podczas gdy koncern wypłaca wielkie odszkodowania na walkę ze skutkami kryzysu opioidowego, przeciw przyjmowaniu pieniędzy Sacklerów przez największe muzea sztuki protestują artyści. W minionym tygodniu zebrali się pod paryskim Luwrem, którego 12 sal nosi imię producentów Oxycontinu (o tym kryzysie w USA pisaliśmy w „TP” nr 26). ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]