Reklama

Nie ja byłem autorem

Nie ja byłem autorem

z Krakowa
22.06.2003
Czyta się kilka minut
W

W wydawnictwie „Opozycja małopolska w dokumentach 1976-1980” (wybór i opracowanie Adama Rolińskiego, Kraków 2003, s. 701) zamieszczona została „Analiza tekstów Studenckiego Komitetu Solidarności” z r. 1977, opracowana - zdaniem wydawcy - prawdopodobnie przez Służbę Bezpieczeństwa dla Komitetu Krakowskiego PZPR. Przed tekstem tego dokumentu znajduje się odrębny dopisek: „Tow. Markiewicz”. Wydawca niefrasobliwie uzupełnił go w nawiasach kwadratowych imieniem „Henryk”, a w indeksie nazwisk - utożsamił tę osobę ze mną jako ówczesnym dyrektorem Instytutu Filologii Polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Oświadczam, że nie byłem ani autorem, ani adresatem tej analizy. Przypuszczam, że dopisek ów dotyczył etatowego pracownika krakowskiego Komitetu Wojewódzkiego PZPR, pełniącego tam dość eksponowane funkcje, więc wydawca powinien był o nim wiedzieć.
 

917

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]