Reklama

Nepalskie opowieści

Nepalskie opowieści

13.05.2017
Czyta się kilka minut
Natasza Goerke wraca z nową książką prozatorską, która jednak znacząco różni się od tego, co publikowała w latach 90.
B

Brak tu znanych choćby z „Fractali” eksperymentów formalnych, pozostała charakterystyczna oszczędność i precyzja języka. „Tam” to zbiór autobiograficznych historii z pobytu w Nepalu, widzianego oczami Europejki, która jednak nie jest turystką szukającą egzotycznych podniet. Nie jest to również próba stworzenia „duchowej biografii” ojczyzny Buddy ani kolejna książka podróżnicza. Goerke proponuje nam zbiór fascynujących i bezpretensjonalnych opowieści o własnych doświadczeniach (często bardzo sensualnych), w których pojawiają się historie zwykłych mieszkańców kraju zmagającego się z klęskami żywiołowymi (trzęsienie ziemi z 2015 r.) oraz drapieżną turystyką późnego kapitalizmu. A wszystko to napisane z humorem i autoironią, co w efekcie daje literaturę najwyższej próby. ©

Natasza Goerke, TAM CZARNE, Wołowiec 2017

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Autor artykułu

Krytyk literacki, stale współpracuje z Tygodnikiem Powszechnym. Redaktor literacki Conrad Festival, doktorant na Wydziale Polonistyki UJ. Prowadzi podkast literacki „Book’s not dead”.

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]