Reklama

Nawrót choroby

11.05.2014
Czyta się kilka minut
Do niedawna wydawało się, że zostały wyplenione. Dziś znów o nich coraz głośniej.
P

POLIO
5 maja WHO uznała jego rozprzestrzenianie się za międzynarodowe zagrożenie zdrowia publicznego. Głównym źródłem polio jest Syria – gdzie wraca, przyciągane koszmarnymi warunkami życia cywili w ogarniętych walkami miastach: co najmniej 18 dzieci w leżącej przy irackiej granicy prowincji Deir el Zour zostało sparaliżowanych – oraz Pakistan i Kamerun. Dotknięte są nim także Afganistan, Gwinea Równikowa, Etiopia, Irak, Izrael, Nigeria i Somalia.
ODRA
Opanowana dzięki szczepieniom powraca, prawdopodobnie przez działania ruchów antyszczepionkowych. W 2013 r. liczba jej przypadków w USA potroiła się w porównaniu do roku 2012. Podobny problem pojawia się, lokalnie, w Holandii i Wielkiej Brytanii – tam szczepień odmawiają, motywując to względami religijnymi, całe społeczności.
SZKARLATYNA
Przed wojną...

1352

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]