Reklama

Nauczyciele są zmęczeni

Nauczyciele są zmęczeni

14.07.2014
Czyta się kilka minut
„TP” 28 / 2014
C

Co czwarty uczeń w Polsce nie zdał egzaminu z matematyki. Przez kraj przetacza się fala dyskusji [głos na łamach „TP” zabrał Jan Wróbel – przyp. red.] – chciałabym i ja zająć stanowisko w tej sprawie.
Uczę matematyki w niezłym liceum. Jest nas w szkole cztery. Uczymy najtrudniejszego z obowiązkowych przedmiotów maturalnych. Nie mamy komfortu przygotowywania do egzaminu tylko niektórych. We cztery szykujemy do matury 600 uczniów. Nie mamy również komfortu prowadzenia zajęć w grupach. Wszystkie lekcje prowadzimy w klasach liczących 30 do 34 uczniów. Prawie nie mamy nadgodzin. Nasze jednocyfrowe dodatki motywacyjne motywują nas średnio. Nasze miesięczne dochody to niecałe 3 tys. na rękę. Mimo to staramy się rzetelnie przygotowywać do zajęć. Na szczęście nasi uczniowie widzą to i doceniają. Żaden z nich nie jest dla nas jedynie nośnikiem subwencji oświatowej.
Wszyscy, chcąc...

2209

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]