Reklama

Nasz pasaż

Nasz pasaż

27.09.2015
Czyta się kilka minut
21 – 27 września
Ś

ŚLEDZTWO BENEDYKTYŃSKIE
Dobra wiadomość dla miłośników „Tryptyku rzymskiego”: szykuje się trzytomowe krytyczne wydanie dzieł Karola Wojtyły. List intencyjny w tej sprawie podpisali w Pałacu Arcybiskupów Krakowskich kard. Stanisław Dziwisz, kard. Kazimierz Nycz, prof. Hanna Gronkiewicz-Waltz, prof. Jacek Majchrowski oraz marszałek Marek Sowa. Na czele przedsięwzięcia stoi prof. Jacek Popiel, prorektor UJ. „Podjęliśmy to wielkie zobowiązanie i jesteśmy nim zaszczyceni” – powiedział, wzruszony „pełnym zaufaniem” kard. Dziwisza. Koordynatorka, dr Anna Karoń-Ostrowska, dodała: „To wielka przygoda intelektualna podążania tropami myśli Karola Wojtyły. Będzie to praca zarówno benedyktyńska, jak i detektywistyczna”.

CZARNY PIĄTEK
25 września NSA oddalił skargi kasacyjne – uchwała antysmogowa sejmiku województwa małopolskiego jest nieważna....

1814

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]