Reklama

Smok Wawelski żyje

Smok Wawelski żyje

04.08.2015
Czyta się kilka minut
Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, pod presją opinii publicznej, odwołał po tygodniu Jana Tajstera z kluczowego stanowiska w mieście. Majchrowski powiedział: „mogę wszystko”, kiedy na dyrektora ZIKiT-u powołał skompromitowanego urzędnika z prokuratorskimi zarzutami. Skąd ta brawura?
Jan Tajster, 1 sierpnia 2015 r. / Fot. M. Lasyk / REPORTER
Jan Tajster, 1 sierpnia 2015 r. / Fot. M. Lasyk / REPORTER
K

Każde stare i pielęgnujące swoją historię miasto ma swoje legendy. Obok tych nobliwych i do opowiadania dzieciom, niektóre miasta mają też legendy współczesne i nie dla dzieci: o lokalnych Kubach Rozpruwaczach, o domach uciech i o tramwajach widmach. Niewiele jest jednak miast, w których smok z legendy ożywa i rusza do pracy rządzić tramwajami.

W Krakowie smok właśnie ożył. Politycy, dziennikarze i mieszkańcy nie mogli w to uwierzyć. Ale też: jak uwierzyć, kiedy osoba, która w CV ma wpisaną listę zarzutów, samowoli i wyroków, zostaje wybrana na szefa Zarządu Infrastruktury, Komunikacji i Transportu – najważniejszej gminnej spółki, panującej nad organizacją transportu w wielkim mieście, zatrudniającej blisko pół tysiąca ludzi i dzielącej prawie miliardowy budżet?

Przed plutonem

Jan Tajster to jednak postać prawdziwa. Prawdziwa, choć otoczona gęstą...

8945

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

...A że Pan Zaradek to jednocześnie Pan Przekrętek? No cóż, przekręt to urzędowy wizerunek naszej zbiorowej mentalności Zaradnego Narodu

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]