Reklama

Nasz pasaż

Nasz pasaż

09.03.2015
Czyta się kilka minut
P

PIWO MŁODOŚCI
Woda, drożdże, słody pale ale, pszeniczny, wiedeński, karmelowy jasny, chmiel centennial, citra, marynka – to skład pierwszego piwa z Nowej Huty. W browarze Twigg uwarzył je Andrzej Kuglin, właściciel „Sklepiku z piwem” na os. Teatralnym. Napój o nazwie „Młodości” (na cześć najmniejszego nowohuckiego osiedla) to piwo z górnej fermentacji, niefiltrowane, o cytrusowym aromacie. Najlepiej pasuje do dań meksykańskich, owoców morza, owoców tropikalnych, serów edam i cheddar. Zawartość alkoholu: 5,7%, cena odpowiednio wysoka: 6,90 zł.

CIEPŁO I SUCHO
Eksperci z Politechniki Krakowskiej i Akademii Górniczo-Hutniczej zebrali się na debacie w sprawie budowy metra. Ustalili, że władze miasta muszą szybko podjąć pozytywną decyzję, tak żeby zdążyć skorzystać z funduszy unijnych. Argumenty za metrem były precyzyjne i rzeczowe. „...

1877

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]