Reklama

Nasz pasaż

Nasz pasaż

19.01.2015
Czyta się kilka minut
P

PINGWINY ZA BORSUKI
W krakowskim zoo pojawią się pingwiny. Dyrekcja ogrodu chce w tym roku zacząć budowę wybiegu. W miejscu dotychczasowej ekspozycji borsuków ma powstać skalista plaża, jaskinie oraz dwa przeszklone baseny – tak, aby zwierzęta można było obserwować pod wodą. Koszt: 3 mln złotych. Do Krakowa mają trafić trzy pingwiny Humboldta z Moskwy (w naturze zamieszkujące wybrzeża Peru i Chile). To właśnie pingwin z tego gatunku zasłynął w 2012 r. brawurową ucieczką z tokijskiego zoo: po sforsowaniu wszystkich barier przez 82 dni ukrywał się na wolności.

WODA SPOD RONDA
Jest szansa, że najbardziej zanieczyszczone miasto w Polsce będzie miało swoją wodę mineralną. Do sklepów ma wrócić bogata w wapń i magnez „Krakowianka”, czerpana w czasach PRL ze źródeł przy rondzie Matecznego. Takie plany ma firma IPR Development,...

1692

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]