Reklama

Ładowanie...

Nasz pasaż

19.01.2015
Czyta się kilka minut
P

PINGWINY ZA BORSUKI
W krakowskim zoo pojawią się pingwiny. Dyrekcja ogrodu chce w tym roku zacząć budowę wybiegu. W miejscu dotychczasowej ekspozycji borsuków ma powstać skalista plaża, jaskinie oraz dwa przeszklone baseny – tak, aby zwierzęta można było obserwować pod wodą. Koszt: 3 mln złotych. Do Krakowa mają trafić trzy pingwiny Humboldta z Moskwy (w naturze zamieszkujące wybrzeża Peru i Chile). To właśnie pingwin z tego gatunku zasłynął w 2012 r. brawurową ucieczką z tokijskiego zoo: po sforsowaniu wszystkich barier przez 82 dni ukrywał się na wolności.

WODA SPOD RONDA
Jest szansa, że najbardziej zanieczyszczone miasto w Polsce będzie miało swoją wodę mineralną. Do sklepów ma wrócić bogata w wapń i magnez „Krakowianka”, czerpana w czasach PRL ze źródeł przy rondzie Matecznego. Takie plany ma firma IPR Development,...

1692

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Tygodnik espresso
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Kup Tygodnik espresso i zacznij dzień od spokoju.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]