Reklama

Ładowanie...

Nasz pasaż

28.04.2014
Czyta się kilka minut
Budowane w Krakowie Centrum Kongresowe Fot. MATERIAŁY PRASOWE
T

TU I TERAZ. 1,5 mln zł (w tym 600 tys.na gaże) będzie kosztować „dzieło wokalno-instrumentalne”, które uświetni ceremonię otwarcia powstającego niedaleko Wawelu Centrum Kongresowego (na zdjęciu powyżej). Muzykę komponuje Zbigniew Preisner, nazwiska autora słów i solistów trzymane są w tajemnicy. Ujawniono natomiast przejmujące motto koncertu: „Tu i teraz 2014”. Roczny koszt funkcjonowania Centrum to 7 mln zł. Obiekt ma „zacząć się bilansować” w szóstym roku działalności. W siódmym może zacznie zarabiać.

12 MINUT ZA 10 MILIARDÓW. W referendum 25 maja krakowianie zostaną zapytani o zgodę na metro (przewidywany koszt: 10 mld zł). Projekt 20-kilometrowej trasy już wzbudza kontrowersje. Kiedy w Nowym Jorku, Londynie czy Berlinie metro jeździ głównie po linii prostej, w Krakowie ma jeździć po krzywej. W ten sposób droga z Nowej Huty do Bronowic...

1445

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]