Reklama

Nasiona to życie

Nasiona to życie

15.04.2019
Czyta się kilka minut
SUDAN POŁUDNIOWY
PAH
E

Elizabeth Nyaden uczestniczyła w szkoleniu z metod uprawy ziemi organizowanym przez PAH. Dostała nasiona warzyw i narzędzia, które pozwoliły jej na samodzielną uprawę.

– Jestem matką siedmiorga dzieci – mówi. – Przed szkoleniem nie mogłam znaleźć pracy, sytuacja była bardzo ciężka, szczególnie w trakcie klęski głodu. Po szkoleniu zaczęłam uprawiać ziemię. Teraz zbieram warzywa ze swojego pola i je sprzedaję. Dzięki zarobionym pieniądzom moja rodzina nie musi już polegać na żywności przekazywanej przez organizacje humanitarne.

Pomimo zakończenia wojny domowej, w Sudanie Południowym sytuacja jest wciąż niestabilna. Komplikują ją również trudne warunki klimatyczne i kryzys ekonomiczny. Pomocy potrzebuje ponad 6 mln ludzi.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]