Reklama

Nasiona to życie

Nasiona to życie

15.04.2019
Czyta się kilka minut
SUDAN POŁUDNIOWY
PAH
E

Elizabeth Nyaden uczestniczyła w szkoleniu z metod uprawy ziemi organizowanym przez PAH. Dostała nasiona warzyw i narzędzia, które pozwoliły jej na samodzielną uprawę.

– Jestem matką siedmiorga dzieci – mówi. – Przed szkoleniem nie mogłam znaleźć pracy, sytuacja była bardzo ciężka, szczególnie w trakcie klęski głodu. Po szkoleniu zaczęłam uprawiać ziemię. Teraz zbieram warzywa ze swojego pola i je sprzedaję. Dzięki zarobionym pieniądzom moja rodzina nie musi już polegać na żywności przekazywanej przez organizacje humanitarne.

Pomimo zakończenia wojny domowej, w Sudanie Południowym sytuacja jest wciąż niestabilna. Komplikują ją również trudne warunki klimatyczne i kryzys ekonomiczny. Pomocy potrzebuje ponad 6 mln ludzi.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]