Reklama

Ładowanie...

Największa rekonstrukcja nowoczesnej Europy

15.10.2013
Czyta się kilka minut
Jeśli wierzyć specjalistom od marketingu z niemieckiej telewizji MDR – ta publiczna stacja nadaje w trzech landach: Saksonii, Turyngii i Saksonii-Anhalt – będzie to „najbardziej nowoczesny format historyczny w niemieckiej telewizji”.
Fot. www.leipzig1813.com
W

W dwusetną rocznicę „bitwy narodów” MDR zamierza przez cztery dni nadawać „na żywo” i „prosto z pola bitwy”. Wzorując się na telewizyjnych relacjach np. z Syrii czy Afganistanu, MDR będzie informować „live” o przebiegu bitwy – tak, jakby miała ona miejsce dziś. Wykorzystane zostaną nagrania z komórek czy minikamer, których używają żołnierze sił specjalnych. Reporterzy MDR będą nadawać z pola walki, z obozowisk i polowych szpitali, a korespondenci z Moskwy czy Paryża mają analizować sytuację polityczną. Twarzą MDR będzie w tych dniach znany moderator, zwykle prowadzący autentyczne wiadomości telewizyjne.
Wszystko to jest możliwe, gdyż do Lipska przybędą pasjonaci historii, mężczyźni i kobiety z wielu krajów Europy. Ubrani w repliki mundurów francuskich grenadierów, pruskich ochotników, rosyjskich fizylierów, polskich ułanów itd., a także w stroje markietanek i sanitariuszek –...

2684

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]