Reklama

Największa rekonstrukcja nowoczesnej Europy

Największa rekonstrukcja nowoczesnej Europy

15.10.2013
Czyta się kilka minut
Jeśli wierzyć specjalistom od marketingu z niemieckiej telewizji MDR – ta publiczna stacja nadaje w trzech landach: Saksonii, Turyngii i Saksonii-Anhalt – będzie to „najbardziej nowoczesny format historyczny w niemieckiej telewizji”.
Fot. www.leipzig1813.com
W

W dwusetną rocznicę „bitwy narodów” MDR zamierza przez cztery dni nadawać „na żywo” i „prosto z pola bitwy”. Wzorując się na telewizyjnych relacjach np. z Syrii czy Afganistanu, MDR będzie informować „live” o przebiegu bitwy – tak, jakby miała ona miejsce dziś. Wykorzystane zostaną nagrania z komórek czy minikamer, których używają żołnierze sił specjalnych. Reporterzy MDR będą nadawać z pola walki, z obozowisk i polowych szpitali, a korespondenci z Moskwy czy Paryża mają analizować sytuację polityczną. Twarzą MDR będzie w tych dniach znany moderator, zwykle prowadzący autentyczne wiadomości telewizyjne.
Wszystko to jest możliwe, gdyż do Lipska przybędą pasjonaci historii, mężczyźni i kobiety z wielu krajów Europy. Ubrani w repliki mundurów francuskich grenadierów, pruskich ochotników, rosyjskich fizylierów, polskich ułanów itd., a także w stroje markietanek i sanitariuszek –...

2684

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]