Reklama

Najdalszy Wschód - głosy

Najdalszy Wschód - głosy

19.02.2008
Czyta się kilka minut
Rosja: I tak nam nie po drodze
A

Aleksandr Podrabinek

Stosunki polsko-rosyjskie nigdy nie były łatwe. Największe wzajemne zrozumienie władz obu państw miało miejsce w czasach komunizmu, gdy z kolei pomijano wartości narodowe i ogólnoludzkie, a główną ideą obu reżimów była idea totalitarna.

Na szczęście te czasy mamy już za sobą, zarówno w Polsce, jak i w Rosji. Jednak po upadku komunizmu losy naszych krajów okazały się bardzo różne. Polska, choć nie bez wysiłku, weszła na drogę europejskiej integracji i demokratycznego rozwoju. Rosja nie mogła pożegnać się ze swoją totalitarną przeszłością i jej obecny rozwój można nazwać demokratycznym tylko w cudzysłowie - w państwie restauruje się instytucje sowieckiego reżimu.

Różne drogi rozwoju formułują różne w treści koncepcje polityki zagranicznej i praktyki w międzynarodowych kontaktach. Dzisiejsza Rosja bardziej...

6456

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]