Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Nagroda Europejski Poeta Wolności

Nagroda Europejski Poeta Wolności

18.03.2014
Czyta się kilka minut
Co dwa lata losowanych jest siedem krajów, z których pochodzą nominowani twórcy. Książki zgłaszane są przez tłumaczy, natomiast finałową siódemkę wybiera jury w składzie:
K

KRZYSZTOF CZYŻEWSKI, AGNIESZKA HOLLAND, PAWEŁ HUELLE, ANDRZEJ JAGODZIŃSKI, ZBIGNIEW MIKOŁEJKO, KRZYSZTOF POMIAN (przewodniczący), STANISŁAW ROSIEK, ANDA ROTTENBERG.
Nagroda przyznawana jest zarówno poetom, jak i tłumaczom.

Poznawanie muzyki, tak jak poznawanie poezji, rozgrywa się w czasie. Z każdym słowem, tak jak z każdym dźwiękiem, mogą pojawiać się nowe emocje i znaczenia. Odpowiedzialność za dźwięk jest więc obarczona większym ryzykiem niż na przykład w sztukach dążących do projektowania statycznego obiektu. Ja lubię ten wyścig z czasem. Znając bowiem czas, nad którym mam zapanować, traktuję go jako obszar swojej wolności.
AGATA ZUBEL

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]