Reklama

Na Wysokim Zamku

Na Wysokim Zamku

31.05.2015
Czyta się kilka minut
Od kilku dni padało. Lwów był zasnuty lekką, wilgotną mgłą. Piękniejszy niż zwykle.
P

Przyjechałem z okazji jednej z największych imprez w Europie, na których spotykają się dziennikarze. Media Forum z każdym rokiem rośnie, robi się coraz ważniejsze. W tym przed kilkusetosobową publicznością (dziennikarze i wydawcy) występowało ponad 54 mówców z 10 krajów. Wśród nich: Bernard-Henri Lévy, Anne Applebaum, Boris Reitschuster, Siergiej Miedwiediew.
Rosyjskie nazwiska nie są przypadkiem. Dla przyzwoitych dziennikarzy „stamtąd” Ukraina staje się azylem; miejscem, gdzie mogą bezpiecznie, po rosyjsku, powiedzieć, co tylko chcą.
Miedwiediew, profesor Wyższej Szkoły Ekonomiki i publicysta jedynej niezależnej rosyjskiej telewizji Dożd, mówił o Rosji jako udawanym imperium. A o Władimirze Putinie jako o małym człowieku pełnym kompleksów. Putin nie znosi jednego: gdy jest ignorowany, gdy okazuje się mu brak szacunku. – A zasługuje właśnie na to – ciągnął Miedwiediew. –...

5964

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]