Reklama

Ładowanie...

Na Moście Przyjaźni

27.06.2004
Czyta się kilka minut
Nad wodospadami Iguazú w Brazylii widywano nawet bin Ladena. Dlaczego więc władze w Brazylii przez wiele lat zaprzeczały doniesieniom o współpracy swoich Arabów z terrorystami? Czy nie popełniły grzechu zaniechania, ignorując to, co od lat jest tajemnicą poliszynela?.
P

Przy wodospadach Iguazú zbiegają się granice Argentyny, Brazylii i Paragwaju. Malownicze miejsce odwiedzają miliony turystów, wśród których łatwo zachować anonimowość. Dookolna gęsta dżungla stwarza warunki do dyskretnej działalności, a 30-tysięczna, świetnie prosperująca arabska społeczność jest gotowa do udzielenia pomocy pobratymcom z Bliskiego Wschodu.

Amerykańskie służby wywiadowcze od dawna przyglądają się temu rejonowi i naciskają na południowoamerykańskich partnerów, aby wzmocnili w nim działania antyterrorystyczne. Miejsce przeistoczyło się bowiem z obiektu westchnień podróżników, w cieszący się złą sławą raj bezprawia. Między brazylijskim Foz do Iguazú, paragwajskim Ciudad del Este i argentyńskim Puerto Iguazú kwitnie nielegalny handel: od papierosów, konfekcji i elektronicznych gadżetów zaczynając, a na narkotykach i broni kończąc.

...

7959

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]