Reklama

Na biało

Na biało

25.05.2015
Czyta się kilka minut
Zauważmy – ryzyk-fizyk – że wbrew absolutnie powszechnemu przekonaniu kolor biały w naturze na naszej szerokości geograficznej nie występuje. Nic nie jest białe. Nawet śnieg. Podobnież z czarnym. Nie ma.
A

A jeżeli jest, to w zaniku, w związku z procesem dekarbonizacji kraju. Na tle tego mistrzowskiego, ale poniekąd teoretycznego, spostrzeżenia trzeba było pójść w teren, by teorię podeprzeć empirycznie, to znaczy: by omieść świat czujnym okiem i dać się może przekonać, iż biel jednak istnieje, a jej białość jest oślepiająca. Wydaje się, że targowiska kraju naszego są laboratoriami wystarczająco wyposażonymi do takich badań. Takoż się stało, i przed zapadnięciem jednej z najpiękniejszych pór przypadających w kraju nader rzadko, to znaczy tuż przed ciszą wyborczą, udaliśmy się na Kleparz.
Oto zwolenniczka jednego z Kandydatów, w przeszłych już na szczęście wyborach, na tym najgłówniejszym z placów targowych Krakowa, rozdając ulotki reklamujące wdzięki swego idola, wypowiadała głośno słowo POSTĘP, i to mimo że na tym błyszczącym druczku sporządzonym przez komitet wyborczy owego pana...

4192

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]