Reklama

Myśli laickie

Myśli laickie

20.11.2005
Czyta się kilka minut
Przyznaję się od razu: tytuł jest prowokacyjny. A temat wywołany został m.in. wysłuchaną akurat dziś, 10 listopada, uwagą sympatycznej dziennikarki w porannej audycji telewizyjnej. Oczekując w Sejmie na exposé premiera, powiadomiła nas, że premier rano był na Mszy i że pytany, czy modlił się o pomyślny wynik głosowania nad wotum zaufania dla siebie, odpowiedział, że modlił się za ojczyznę.
D

Dziennikarka dodała, że to “bardzo sympatyczne" i że pokaże to nam w wieczornym dzienniku. Piszę jeszcze przed tym dziennikiem, więc bez znajomości rzeczy, ale premiera Marcinkiewicza w kościele na Mszy, a nawet przystępującego do Komunii oglądaliśmy już wszyscy w dniu zaprzysiężenia rządu, więc pewnie będzie podobnie. A komentarz, który się nasuwa, nie odnosi się bynajmniej do życia religijnego człowieka o nazwisku Kazimierz Marcinkiewicz, tylko do pytania, jaką funkcję pełnić ma przekaz medialny tego życia, który, wszystko na to wskazuje, nie będzie czymś wyjątkowym ani sporadycznym, a raczej stanie się regułą - tak jak słownictwo religijne w różnego rodzaju przemówieniach, także innych czołowych dziś polityków, które pewnie sprawiło, że w jednym z artykułów poważnego tygodnika religijnego przeczytałam ostatnio, iż to “pierwszy raz", gdy wierzący politycy stają u steru...

3531

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]