Reklama

Muzeum i współczesność

Muzeum i współczesność

17.01.2007
Czyta się kilka minut
Thomas Irmer
A

ANNA R. BURZYŃSKA: - Odbywająca się niedawno w Poznaniu Międzynarodowa Konferencja Brechtowska była dobrą okazją, żeby zapytać o dzisiejszą pozycję Brechta i jego idei teatru politycznego. Czy Brecht należy już do przeszłości teatru, czy też czeka dopiero na właściwe odkrycie?

THOMAS IRMER: - Wydaje mi się, że nastał odpowiedni moment, by Brechta odkryć na nowo, przeczytać i przemyśleć w nowy sposób. W przeszłości mieliśmy różnych Brechtów: socjalistę i antynazistę, pacyfistę, emigranta i ulubieńca zachodnioniemieckiej lewicy. Było to związane z różnymi kontekstami, które dziś już nie są aktualne. Twórczość Brechta jest niezwykle bogata - trzeba wziąć pod uwagę, że tworzył przez 40 lat. Przez ten czas świat zmienił się diametralnie: pierwszy etap twórczości Brechta to pozostałości dawnego imperium, potem Republika Weimarska, lata emigracji w różnych państwach...

13636

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]