Reklama

Możliwości nieograniczone

Możliwości nieograniczone

30.10.2006
Czyta się kilka minut
O śląskiej gminie Czerwionka-Leszczyny cała Polska usłyszała we wrześniu tego roku, gdy w ciągu dwóch dni znaleźli się w więzieniu burmistrz gminy i jego zastępca. Obaj podejrzani o niegospodarność.
J

Jeszcze kilka lat temu życie było tu związane z kopalnią "Dębieńsko". Zakład zamknięto, a część jego majątku przejęła gmina. Mieszka w niej blisko 42 tys. ludzi i panuje dwudziestoprocentowe bezrobocie, które jednak - jak mówi sekretarz gminy Irena Woźnica - od kilku lat maleje. Roczny budżet gminy zamyka się sumą 70 mln zł, a dług publiczny wynosi ok. 30 mln zł.

Burmistrz i prokurator

Przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi burmistrz, rządzący już trzecią kadencję, napisał sprawozdanie. Roi się w nim od informacji o inwestycjach: remontowanych drogach, chodnikach i budynkach, wymianie kanalizacji czy likwidacji ogrzewania piecowego w dzielnicy Leszczyny. Burmistrz wylicza też m.in. gminne wydarzenia kulturalne i chwali się otrzymaniem certyfikatu "Gmina otwarta na fundusze strukturalne". Sprawozdanie kończy się...

3755

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]