Reklama

Ładowanie...

Mój nieobecny ojciec

29.10.2012
Czyta się kilka minut
„TP” 43/12
J

Jestem do głębi poruszona świadectwem Marty („Co ty jesteś warta?”). Zachowanie męża uważam za wypaczenie. To nie było normalne. Sama jestem mamą 9-miesięcznego synka, wiem, ile energii potrzeba do opieki i wychowania dziecka, jak ważna jest pomoc męża, jego zaangażowanie.

Wiem również, dlaczego tak bardzo mnie poruszył ten artykuł. Jako dziecko przeżywałam podobne sceny kłótni małżeńskich moich rodziców. Mój ojciec gnębił moją mamę psychicznie, uważał się za pana i władcę, trzymał pieniądze; do rękoczynów dochodziło, owszem, ale rzadko. Jednak do dziś mam żywy obraz pewnej kłótni, kiedy to ojciec próbował wyrzucić mamę przez balkon... Rodzice krzyczą do siebie, szarpią się, a ja (ok. 2,5- letnie dziecko) siedziałam w fotelu ze swoją młodszą siostrą (ok. 6 m-cy) i płakałyśmy wniebogłosy. Potem, pewnego pięknego dnia, poszłam z mamą do magla. Stanęłam na środku i ni z tego, ni...

2865

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]