Reklama

Mój nieobecny ojciec

Mój nieobecny ojciec

29.10.2012
Czyta się kilka minut
„TP” 43/12
J

Jestem do głębi poruszona świadectwem Marty („Co ty jesteś warta?”). Zachowanie męża uważam za wypaczenie. To nie było normalne. Sama jestem mamą 9-miesięcznego synka, wiem, ile energii potrzeba do opieki i wychowania dziecka, jak ważna jest pomoc męża, jego zaangażowanie.

Wiem również, dlaczego tak bardzo mnie poruszył ten artykuł. Jako dziecko przeżywałam podobne sceny kłótni małżeńskich moich rodziców. Mój ojciec gnębił moją mamę psychicznie, uważał się za pana i władcę, trzymał pieniądze; do rękoczynów dochodziło, owszem, ale rzadko. Jednak do dziś mam żywy obraz pewnej kłótni, kiedy to ojciec próbował wyrzucić mamę przez balkon... Rodzice krzyczą do siebie, szarpią się, a ja (ok. 2,5- letnie dziecko) siedziałam w fotelu ze swoją młodszą siostrą (ok. 6 m-cy) i płakałyśmy wniebogłosy. Potem, pewnego pięknego dnia, poszłam z mamą do magla. Stanęłam na środku i ni z tego, ni...

2865

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]