Reklama

Ładowanie...

Modlitwa papieża Franciszka

Modlitwa papieża Franciszka

01.06.2020
Czyta się kilka minut
O ustanie pandemii modlił się papież przed figurą Matki Bożej z Lourdes w Ogrodach Watykańskich.
VATICAN MEDIA
R

Różaniec, odmawiany wspólnie z przedstawicielami osób najbardziej dotkniętych chorobą, to drugie publiczne nabożeństwo Franciszka (po pamiętnej adoracji krzyża na placu św. Piotra) w tej intencji. Papież prosił też Maryję o „dotknięcie sumień polityków rządzących państwami, aby ogromne sumy, wydawane na zbrojenia, przeznaczyli na badania naukowe, które zapobiegną podobnym katastrofom w przyszłości”. ©(P)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]