Reklama

Modlitwa papieża Franciszka

Modlitwa papieża Franciszka

01.06.2020
Czyta się kilka minut
O ustanie pandemii modlił się papież przed figurą Matki Bożej z Lourdes w Ogrodach Watykańskich.
VATICAN MEDIA
R

Różaniec, odmawiany wspólnie z przedstawicielami osób najbardziej dotkniętych chorobą, to drugie publiczne nabożeństwo Franciszka (po pamiętnej adoracji krzyża na placu św. Piotra) w tej intencji. Papież prosił też Maryję o „dotknięcie sumień polityków rządzących państwami, aby ogromne sumy, wydawane na zbrojenia, przeznaczyli na badania naukowe, które zapobiegną podobnym katastrofom w przyszłości”. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]