Reklama

Mniej pić, więcej myśleć

Mniej pić, więcej myśleć

30.10.2007
Czyta się kilka minut
"Tanie loty, tani alkohol: ekscesy zudziałem młodych Brytyjczyków budzą emocje nie tylko wPolsce, ale wwielu miastach Europy Wschodniej inawet "starej Unii - wAtenach czy Barcelonie. Brytyjskie władze zareagowały wsposób wEuropie bez precedensu: oficjalnym stanowiskiem, piętnującym zachowanie własnych obywateli iwzywającym do opamiętania.
Z

Z początku wszyscy byli zadowoleni: po wschodniej stronie dawnej "żelaznej kurtyny", gdzie turystów z Zachodu nigdy nie było zbyt wielu, ich masowa obecność mogła jedynie cieszyć. Bo to i pieniądze, i prestiż, i widomy dowód, jak bardzo dawny system zostawiliśmy za sobą. Kraków, Rygę czy Tallin odwiedzają ludzie, którzy kilkanaście lat temu często nie mieli pojęcia, że w Europie istnieją takie miasta. Jak tu się nie cieszyć? A zwłaszcza z obecności Brytyjczyków, bo wcześniej zawsze było ich mniej niż turystów z Niemiec, Francji czy Włoch.

Ale szybko okazało się, że powody są nie tylko do radości. Dla mieszkańców paru najbardziej atrakcyjnych miast wizyty młodych Brytyjczyków stały się dziś zmorą. Bo wielu przyjeżdża nie po to, by zwiedzać i odpoczywać, ale żeby bawić się na całego. Bawić, czyli pić na umór, do nieprzytomności, przez całą noc włócząc się od...

12284

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]