Reklama

Miłość prawdy

Miłość prawdy

28.08.2012
Czyta się kilka minut
W trakcie obchodów kolejnej rocznicy wybuchu powstania warszawskiego gen. Zbigniew Ścibor-Rylski odważył się zwrócić uwagę Frakcji Buczących na niewłaściwe zachowanie jej członków.
1

1

Na tak bezprzykładną obrazę kwiatu Partii Prawdziwych Patriotów trzeba było godnie odpowiedzieć. Stąd też kilka dni po wspomnianym incydencie w internecie pojawiły się wiadomości o niegdysiejszej współpracy sędziwego generała z komunistyczną służbą bezpieczeństwa. Inicjatywę patriotów-internautów podjęła „Rzeczpospolita”, publikując 23 sierpnia artykuł Izabeli Kraj „Tak generał współpracował”.

2

Tytuł artykułu nie pozostawia miejsca na hamletyzowanie i inne inteligencko-nihilistyczne fanaberie. Rzecz nie w tym, „czy generał współpracował”, lecz „jak współpracował”. Jak współpracował? „Tak współpracował”. Równie mocne jest dwuzdaniowe wprowadzenie: „Instytut Pamięci Narodowej zbada teczki gen. Zbigniewa Ścibora--Rylskiego. My już je widzieliśmy”. Słowem: dzień sądu nadchodzi, przebaczenia nie będzie.

3...

3242

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]