Reklama

Mieć własny styl

Mieć własny styl

19.06.2005
Czyta się kilka minut
Film, który kręcę od roku, będzie miał tytuł Nasza ulica. Opowiada o rodzinie robotniczej, która od pięciu pokoleń żyje na ulicy Ogrodowej w Łodzi. Pod jej oknami, w Fabryce Poznańskiego, z którą ta rodzina, miasto i właściwie cały kraj byli związani od stu lat, Francuzi budują największe centrum komercyjno-rozrywkowe Europy Wschodniej.
T

TYGODNIK POWSZECHNY: - 30 lat po tragicznej śmierci Stanisława Latałły wydałeś poświęconą mu książkę "Portret niedokończony", później przez pół roku prezentowałeś jego filmy. Udało Ci się ożywić pamięć o ojcu?

MARCIN LATAŁŁO: - Jedną z pierwszych ilustracji do książki jest reprodukcja obrazu ojca “Ikar". Był to oczywiście rodzaj zabawy z nazwiskiem Latałło... W tych działaniach - książce, pokazach - istotne było odszukanie sensu, wygrzebanie go z chaosu, w którym żyjemy. A sens w najprostszym znaczeniu to człowiek. W naszych “cyfrowych czasach" walka o niego jest szczególnie ważna. Komu oprócz mnie i mojej rodziny jest potrzebne ożywianie postaci ojca? A przecież on sam czynił podobnie - filmem “Pozwólcie nam do woli fruwać nad ogrodem" przypominał o Czyczu i Bursie, ludziach niezależnych, wyrzuconych poza system.

W życiu ojca...

10556

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]