Reklama

Ziemia obiecana

Ziemia obiecana

11.02.2013
Czyta się kilka minut
Kiedy odświętnie ubrany bohater filmu zwiedza centrum handlowe, okazuje się, że pod szklaną kopułą ludzi takich jak on nie stać tu na kawę.
Bohaterowie „Mojej ulicy” Marcina Latałły Fot. Materiały dystrybutora

„Zrujnowane, wymarłe miasto” – napisał niedawno brytyjski tabloid „The Sun”, mając na myśli współczesną Łódź, szykującą się rzekomo do masowej emigracji na Wyspy. Ledwo umilkły komentarze, sprostowania i głosy oburzenia dotyczące przesadnego w swoim tonie artykułu, a już na ekrany naszych kin trafia najnowsza wersja filmu Marcina Latałły „Moja ulica” – realizowanego przez pięć lat dokumentu o wielopokoleniowej rodzinie z familoków przy ulicy Ogrodowej. Film do pewnego stopnia wpisuje się w obraz Łodzi przedstawiony we wspomnianym brukowcu, jest jednak przede wszystkim dokumentalną sagą polskiej rodziny, próbującej przetrwać w nowej rzeczywistości po 1989 r.
Reżyser przypatrywał się latami swoim bohaterom i ich oczyma oglądał zmieniający się świat za oknem. Symbolem tych przemian stała się budowa centrum rozrywkowo-handlowego „Manufaktura” – po drugiej stronie ulicy, na terenie...

4815

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]