Reklama

Miary i decyzje

Miary i decyzje

27.02.2007
Czyta się kilka minut
fot. Jacek Ura /visavis.pl
A

ANNA MATEJA: - O sprawie doktora Mirosława G. porozmawiamy innym razem, dobrze?

ANDRZEJ BOCHENEK: - I tak nie mogę nic powiedzieć, nawet jeśli wiem, mniej więcej, co się stało w szpitalu MSWiA, w którym dr G. pracował. Ale właściwie, co tu mówić? Że trzeba walczyć z korupcją? Przecież co do tego nie ma wątpliwości. Tylko czy przez urządzanie spektakularnych zatrzymań i odsądzanie od czci i wiary, gdy nie tylko do zebrania dowodów, ale i do rozpoczęcia procesu daleko? Choć z drugiej strony, po takiej "terapii szokowej" wszyscy zaczynają się zastanawiać, czy warto.

Benzyna za koniak

- Brać czy dawać?

- I jedno, i drugie. Pacjenci mogli sobie uświadomić, że "dodatkowa opłata" za leczenie jest przestępstwem, a lekarze, że przez tak głupią sprawę mogą złamać sobie życie i nigdy nie wrócić do...

17648

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]