Reklama

Miary i decyzje

Miary i decyzje

27.02.2007
Czyta się kilka minut
fot. Jacek Ura /visavis.pl
A

ANNA MATEJA: - O sprawie doktora Mirosława G. porozmawiamy innym razem, dobrze?

ANDRZEJ BOCHENEK: - I tak nie mogę nic powiedzieć, nawet jeśli wiem, mniej więcej, co się stało w szpitalu MSWiA, w którym dr G. pracował. Ale właściwie, co tu mówić? Że trzeba walczyć z korupcją? Przecież co do tego nie ma wątpliwości. Tylko czy przez urządzanie spektakularnych zatrzymań i odsądzanie od czci i wiary, gdy nie tylko do zebrania dowodów, ale i do rozpoczęcia procesu daleko? Choć z drugiej strony, po takiej "terapii szokowej" wszyscy zaczynają się zastanawiać, czy warto.

Benzyna za koniak

- Brać czy dawać?

- I jedno, i drugie. Pacjenci mogli sobie uświadomić, że "dodatkowa opłata" za leczenie jest przestępstwem, a lekarze, że przez tak głupią sprawę mogą złamać sobie życie i nigdy nie wrócić do...

17648

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]