Reklama

Mgły, trochę śniegu i silny smog

Mgły, trochę śniegu i silny smog

04.12.2017
Czyta się kilka minut
Tak wyglądał początek grudnia na południu Polski.
PIOTR TUMIDAJSKI / FORUM
S

Stężenie szkodliwych pyłów PM2,5 i PM10 na Śląsku przekraczało 800 proc. normy (w Rybniku sięgnęło 1200 proc. normy pyłu PM2,5), w Krakowie i okolicach – 600 proc. Wokół ogłoszonego wiosną rządowego programu „Czyste powietrze” panuje głucha cisza. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Bo czyste powietrze to problem prawdziwy, nie urojony. Rozwiązywanie problemów prawdziwych jest skomplikowane i wymaga zaangażowania ludzi kompetentnych, z wielką wyobraźnia. Nasza władza potrafi nas uszczęśliwiać prostymi sprawami, jak zakaz handlu w niedzielę. Naiwnością jest sądzić, że ludzie sami zmodernizują sobie systemy ogrzewania, założą instalacje solarne itp. Nas na to na razie nie stać, ale mamy niezwykle rozrzutne i bogate państwo, które wyrzuca pieniądze na prawo i lewo w błoto. Tak przypuszczam, że najbliższe lat 10 nic nie zmieni, pooddychamy sobie jeszcze trochę smogiem, a co.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]