Reklama

Marzenie o słowach nieśmiertelnych

Marzenie o słowach nieśmiertelnych

23.06.2014
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie,
J

Jakaż jest najgłębsza przepaść zarówno na tym, jak i na tamtym świecie? Czeluść tak głęboka, że dna nie dostrzeżesz, chociaż oko wykol? Otóż przepaść to między moralnością publiczną a prywatną.
Musisz pamiętać, drogi Piołunie, że mizerna istota ludzka wszystko czyni na odwrót, niż by sobie tego życzył Nieprzyjaciel. Ostrzegał przecież Cieśla nie raz i nie dwa... Nie wykonuj uczynków pobożnych przed innymi, żeby cię podziwiali. Nie trąb przed sobą, gdy dajesz jałmużnę. Nie módl się przed kamerami, żeby się ludziom pokazać. Gdy chcesz się modlić, idź do izdebki, drzwi porządnie zarygluj i módl się do Tego, który jest w ukryciu. A Ten, który widzi w ukryciu – odda tobie.
Wolne żarty, kiepski interes. U Nieprzyjaciela niska stopa zwrotu, a termin płatności – z reguły przesunięty na nieokreśloną wieczność. Aż tak głupi to człek nie jest. Woli wróbla w garści niż kanarka na...

3969

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]