Reklama

Mamy dzieci

Mamy dzieci

17.09.2012
Czyta się kilka minut
„TP” 38/12
K

Krótki komentarz do tekstu Agaty Kuli i Agnieszki Nuckowskiej „Moda na rodzicielstwo bliskości”: przeżyłam parę fal wychowawczych rewolucji, a teraz obserwuję kolejną, w pokoleniu moich dzieci. I uważam, że najważniejsze jest dobre wsłuchanie się w potrzeby swojego dziecka i próba ich zrozumienia, oraz świadomość własnych możliwości i ograniczeń, a przede wszystkim brak przyzwolenia na czyjąkolwiek krzywdę (upokorzenia, bezradności). I jak zawsze – zdrowy rozsądek i konsekwencja.

Nie lekceważę ani nowych wychowawczych metod, ani psychologicznych teorii rozwoju, bo wnoszą w nasze życie wiedzę i różne punkty widzenia, ale ostateczną decyzję i tak musimy podjąć sami, i dobrze, by nie była to decyzja dyktowana przemijającą modą czy trendami.

Zmieniło się i zmienia nasze podejście do wielu spraw i poczytujemy sobie za istotne osiągnięcie naszych czasów budowę właściwego...

1317

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]