Reklama

Małe jest piękniejsze

Małe jest piękniejsze

31.03.2014
Czyta się kilka minut
Krzysztof Pastor zasiał twórczy ferment, stworzył w Polskim Balecie Narodowym atmosferę, w której chce się pracować i wspólnie cieszyć z sukcesów.
Krzysztof Pastor, Emil Wesołowski „Obsesje”, Polski Balet Narodowy, Warszawa, premiera: 29 marca.
N

Na tle przygnębiającej mizerii tegorocznego sezonu operowego w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej, propozycje Polskiego Baletu Narodowego błyszczą jak rzadki klejnot. Krzysztof Pastor obdarował nas właśnie spektaklem „Obsesje”, tym razem na małej scenie.
PBN coraz częściej odwołuje się do popularnej na Zachodzie tradycji triple bill, czyli składanki trzech odrębnych prac choreograficznych. W tryptyku „Obsesje”, przedstawionym po raz pierwszy 29 marca, zestawił nową propozycję Pastora, „Adagio & Scherzo”, ze środkowych części Kwartetu smyczkowego C-Dur D 956 Schuberta, z legendarnymi już „Powracającymi falami” w choreografii Emila Wesołowskiego z muzyką Karłowicza, które miały swą prapremierę w 1997 r. w Warszawie oraz „Mooving Rooms” do Concerto grosso Schnittkego i Koncertu na klawesyn i orkiestrę Góreckiego, baletem stworzonym przez Pastora w 2008 r. na zamówienie Het...

2845

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]