Reklama

Magnat sieci wierzy w papier

Magnat sieci wierzy w papier

16.09.2013
Czyta się kilka minut
Czy mamy zrezygnować z dziennikarstwa śledczego, bo się nie opłaca? – pytał Jeff Bezos.
I

Informacja, że Jeff Bezos kupił „Washington Post”, zelektryzowała rynek, ale pogłoski o śmierci prasy znów mogą się okazać przedwczesne. „Washington Post” to więcej niż dziennik. Czytany na Kapitolu, z wielkimi dokonaniami dziennikarskimi na koncie – by wymienić tylko aferę Watergate – jest symbolem roli wolnej prasy w demokracji. Zaś Jeff Bezos, twórca Amazon.com, uważany jest albo za wizjonera o palcach króla Midasa, albo za bezwzględnego biznesmena, który legendarną efektywność buduje kosztem pracowników i amerykańskiego fiskusa. Zapewne jest jednym i drugim. Pojawiły się więc pytania: Co zostanie z „Posta”, gdy internetowy magnat przerobi go na towar?
Bezos nie jest ekspertem od sprzedawania w sieci książek. Nie jest też ekspertem od sprzedawania starych treści w nowy sposób, choć sukces czytnika Kindle by na to wskazywał. Otóż Jeff Bezos jest ekspertem od sprzedawania w...

3532

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]