Reklama

Magia trzech literek

Magia trzech literek

08.10.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 40/13
W

W ostatnim numerze „TP” podjęty został wątek jakości kształcenia wyższego. Diagnoza postawiona przez prof. Jerzego Hausnera dobrze obrazuje, jak wyglądają dzisiejsze studia i dzisiejsi studenci. Nie uwzględnia jednak jednego ważnego wątku.
W czasach, do których tęskni duża część środowiska naukowego, były spełnione dwa warunki do tego, by młodzi ludzie po studiach zakładali rodziny i mieli dzieci. Pierwszy z nich to stabilizacja, drugi to spełnienie aspiracji. Upraszczając zagadnienie, można powiedzieć, że tytuł magistra dawał zatrudnienie za godziwe pieniądze, które pozwalały na poważne myślenie o rodzinie w wieku 25 lat. Niestety, sukces ówczesnych absolwentów sprowadził katastrofę, którą oglądamy dzisiaj. Ludzie uwierzyli w magię trzech literek i masowo garnęli się na studia, uczelnie chętnie się na to godziły, a w międzyczasie zamordowaliśmy szkolnictwo zawodowe. Obrazu...

4261

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]