Reklama

Macierewicz i marzec cd.

14.09.2010
Czyta się kilka minut
Główne fakty dotyczące zeznań Antoniego Macierewicza i Wojciecha Onyszkiewicza w śledztwie 1968 r.
O

OD REDAKCJI:

Publikacją poniższego oświadczenia Andrzeja Friszkego kończymy dyskusję na temat zeznań Antoniego Macierewicza i Wojciecha Onyszkiewicza, złożonych w czasie śledztw toczących się po Marcu 1968. Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo wybór kluczowych dokumentów z archiwum IPN, na które powołuje się autor "Anatomii buntu".

Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że w oświadczeniu złożonym na tych łamach przed dwoma tygodniami Wojciech Onyszkiewicz napisał: "Złożyłem zeznania i dopiero po nich Antoni Macierewicz przestał zaprzeczać zarzutom i sam zaczął zeznawać. Mam świadomość, że być może bez moich zeznań nie zeznawałby w ogóle na mój temat". Parafrazując dalszy ciąg jego oświadczenia można napisać, że obaj - i Macierewicz, i Onyszkiewicz - podobnie zresztą jak wiele innych ofiar represji pomarcowych, po...

12339

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]