Reklama

Macierewicz i marzec cd.

Macierewicz i marzec cd.

14.09.2010
Czyta się kilka minut
Główne fakty dotyczące zeznań Antoniego Macierewicza i Wojciecha Onyszkiewicza w śledztwie 1968 r.
O

OD REDAKCJI:

Publikacją poniższego oświadczenia Andrzeja Friszkego kończymy dyskusję na temat zeznań Antoniego Macierewicza i Wojciecha Onyszkiewicza, złożonych w czasie śledztw toczących się po Marcu 1968. Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo wybór kluczowych dokumentów z archiwum IPN, na które powołuje się autor "Anatomii buntu".

Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że w oświadczeniu złożonym na tych łamach przed dwoma tygodniami Wojciech Onyszkiewicz napisał: "Złożyłem zeznania i dopiero po nich Antoni Macierewicz przestał zaprzeczać zarzutom i sam zaczął zeznawać. Mam świadomość, że być może bez moich zeznań nie zeznawałby w ogóle na mój temat". Parafrazując dalszy ciąg jego oświadczenia można napisać, że obaj - i Macierewicz, i Onyszkiewicz - podobnie zresztą jak wiele innych ofiar represji pomarcowych, po...

12339

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]