Reklama

Macierewicz i marzec cd.

Macierewicz i marzec cd.

14.09.2010
Czyta się kilka minut
Główne fakty dotyczące zeznań Antoniego Macierewicza i Wojciecha Onyszkiewicza w śledztwie 1968 r.
O

OD REDAKCJI:

Publikacją poniższego oświadczenia Andrzeja Friszkego kończymy dyskusję na temat zeznań Antoniego Macierewicza i Wojciecha Onyszkiewicza, złożonych w czasie śledztw toczących się po Marcu 1968. Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo wybór kluczowych dokumentów z archiwum IPN, na które powołuje się autor "Anatomii buntu".

Jednocześnie pragniemy przypomnieć, że w oświadczeniu złożonym na tych łamach przed dwoma tygodniami Wojciech Onyszkiewicz napisał: "Złożyłem zeznania i dopiero po nich Antoni Macierewicz przestał zaprzeczać zarzutom i sam zaczął zeznawać. Mam świadomość, że być może bez moich zeznań nie zeznawałby w ogóle na mój temat". Parafrazując dalszy ciąg jego oświadczenia można napisać, że obaj - i Macierewicz, i Onyszkiewicz - podobnie zresztą jak wiele innych ofiar represji pomarcowych, po...

12339

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]