Reklama

Lunatycy

Lunatycy

31.10.2017
Czyta się kilka minut
Płytą „Unloved” Maciej Obara dołączył do grona artystów nagrywających dla ECM – najbardziej prestiżowego wydawnictwa muzycznego na świecie.
Maciej Obara, luty 2017 r. ANITA SUCHOCKA / UNIVERSAL MUSIC POLSKA
K

Kiedyś po koncercie podszedł do niego starszy pan i spytał: „Zawsze chciałem nauczyć się grać na saksofonie, czy mógłbyś dać mi kilka lekcji?”.

18-letni wówczas Maciej Obara grał na alcie dopiero od dwóch lat, ale się zgodził. Co jakiś czas przychodził do domu swojego ucznia – przedsiębiorcy z dyplomem matematyka. Kiedy kilka lat później Obara podarował mu swoją pierwszą płytę „Message from Ohayo ”, ten postanowił zrobić coś dla swojego nauczyciela: przekazał nagranie swojemu kuzynowi Darkowi. A Darek pracował dla Manfreda Eichera – prawdopodobnie najważniejszego producenta w historii fonografii.

74-letni Eicher nagrywa muzykę od czterech dekad. To on doprowadził do rejestracji „Koncertu kolońskiego” Keitha Jarretta czy albumu „Tabula Rasa” Arvo Pärta – by wymienić tylko dwa najbardziej ikoniczne spośród ponad 1500 nagrań, które ukazały się nakładem...

11456

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]